Powiat Ostrowski: Ulica Słoneczna w budowie

  • 14.06.2020, 10:11 (aktualizacja 14.06.2020, 10:14)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ulica Słoneczna w budowie
Do końca sierpnia potrwają prace związane z położeniem nowej nawierzchni na ulicy Słonecznej w Fabianowie.

Remontowany odcinek o długości 1,1 km poza nowym asfaltem zyska także chodnik, wjazdy do posesji i na pola a także odwodnienia w postaci rowów. Zostały wykonane już krawężniki i obrzeża pod chodnik, Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Skalmierzycach pobudowało główną linię wodociągową, a spółka Energa usunęła kolizję z siecią elektroenergetyczną i przestawiła słupy oświetleniowe.  
Na to zadanie samorząd Nowych Skalmierzyc pozyskał prawie 64 proc. dofinansowania całkowitych kosztów inwestycji, które przewiduje się na poziomie ponad 1,3 mln złotych. Środki w ramach PROW na lata 2014-2020 przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe