Ostrów: Otwarcie nowej stanicy harcerskiej [WIDEO]

  • 22.04.2017, 10:29 (aktualizacja 16.05.2017, 14:26)
  • Patrycja Pera
Ostrów: Otwarcie nowej stanicy harcerskiej [WIDEO]
Do użytku Harcerzy oddana została stanica harcerska „Zielona Polana”. Koszt inwestycji to ponad 400 tys. zł.

Harcerze doczekali się remontu budynku głównego, który wygląda teraz jak nowy. Dodatkowo postawiono nowe oświetlenie na placu, ale również wyremontowane zostały łazienki, a co najważniejsze zainstalowano bezpłatną strefę wi-fi.

Kwota opiewająca na ponad 400 tys. zł pozyskana została z pierwszej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej. Największa część pochodzi z OBO i jest to 250 tys. zł.

Na uroczystość przybyła również prezydent Beata Klimek wraz z przedstawicielami władz samorządowych i instytucji samorządowych oraz dyrektorzy ostrowskich szkół, ale przede wszystkim harcerze.

- Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani, że finał pierwszego Budżetu Obywatelskiego Ostrowa ma właśnie taki wymiar – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – To miejsce czekało na lepszy czas, na to żeby rzeczywiście przystawało już do XXI w. i zyskało nowy wygląd. Mogło je uzyskać dzięki pracy wielu osób, a przede wszystkim dzięki wam harcerzom, bo to wy walczyliście o to miejsce.

 Na uroczystości obecny był również  hm. Tomasz Kujaczyński komendant Chorągwi Wielkopolskiej ZHP z Poznania.

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe