Powiat Ostrowski: Z honorami pożegnano Józefa Gruszkę

  • 11.06.2020, 11:18
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Z honorami pożegnano Józefa Gruszkę
10 czerwca, w Ociążu, odbył się pogrzeb Józefa Gruszki - byłego posła Polskiego Stronnictwa Ludowego, pierwszego przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli liczni parlamentarzyści oraz działacze PSL-u.

Józef Gruszka pochodził z podostrowskiego Kwiatkowa, zmarł 7 czerwca br. w wieku 73 lat.  Był politykiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, posłem na Sejm II, III i IV kadencji. W Sejmie IV kadencji był członkiem Komisji do spraw Służb Specjalnych oraz Komisji Finansów Publicznych. Pełnił również funkcję Przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. 
Pogrzeb Józefa Gruszki odbył się w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ociążu. Wzięło w nim udział kilkaset osób, m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz,  były przewodniczący partii Waldemar Pawlak oraz wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski, który odczytał list od marszałek Elżbiety Witek. WK

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe