Powiat Ostrowski: Mieszkańcy dofinansują budowę drogi

  • 10.06.2020, 12:14 (aktualizacja 14.06.2020, 10:20)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Mieszkańcy dofinansują budowę drogi
W Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski podpisano umowę darowizny na dofinansowanie budowy drogi.

Chodzi o 54 – metrowy odcinek ulicy Leśnej w Zacharzewie, przy której są trzy nieruchomości. Ich właściciele zwrócili się do władz gminy z propozycją chęci dofinansowania utwardzenia nawierzchni.

- Niezwykle rzadko, zdarza się sytuacja, kiedy to nasi mieszkańcy chcą współfinansować budowę drogi. I choć jest to wpłata kilku procent wartości całej inwestycji, to doceniamy tego typu pomoc. W przypadku ulicy Leśnej koszt budowy drogi wyniesie około 40 tysięcy złotych. Mieszkańcy dofinansują 1/8 tej kwoty – tłumaczy Antoni Hadryś, z-ca wójta gminy.

Umowę darowizny podpisało trzech mieszkańców. Każdy z nich przekaże po 1700 złotych. W sumie będzie to kwota 5 100 złotych.

Budowa odcinka rozpocznie się jeszcze w czerwcu. Teraz jest to droga gruntowa. Po zakończonej inwestycji będzie z kostki brukowej, wraz z krawężnikami obu stronach i odwodnieniem.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karlos
Karlos 11.06.2020, 10:06
Z tego co mi wiadomo to władze pod przymusem to zrobiły "chcecie drogę to się musicie dołożyć "

Pozostałe