Ostrów: Literaci na „witaczach” Ostrowa

  • 22.04.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Literaci na „witaczach” Ostrowa
Bohaterami 12. edycji kampanii promocyjnej Ostrowa Wielkopolskiego „Tu mieszkali” są: Wojciech Bąk, Gustaw Bojanowski, Kazimierz Grześkowiak, Leo Hirsch, Jerzy Ofierski, Edzard Schaper i Jadwiga Żylińska. Tym samym, rok 2017 został uznany w naszym mieście Rokiem Ostrowskiej Kultury.
W tym roku zdecydowano się poświęcić szczególną uwagę ważnym postaciom związanym w przeszłości z Ostrowem Wielkopolskim. Dziś odbyła się konferencja przedstawiająca tegoroczną miejską kampanię promocyjną. - Oprócz naszego miasta, te postaci łączy jeszcze jeden ważny wspólny mianownik. Jest nim twórczość pisarska oraz działalność na niwie kultury. Ostrów Wielkopolski był dla nich miastem, w którym zaczęło się ich życie lub był on jednym z kolejnych przystanków na ich życiowej drodze. Dziś właśnie, w tym mieście, w którym spędzili część swojego życia - nie zapominamy o ich ważnej działalności na rzecz kultury, literatury, poezji – mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa. Od 2005 roku bohaterami kampanii byli: Katarzyna Borowicz - Miss Polski 2005, a także III Wicemiss Świata, znakomity żużlowiec – Tomasz Jędrzejak, piłkarze ręczni i członkowie reprezentacji Polski: Marcin i Krzysztof Lijewscy, a także muzycy, a wśród nich: Zespół Big Cyc, Maciej Balcar, Krzysztof Komeda – Trzciński oraz bohater ubiegłorocznej kampanii - profesor Antoni Kalina. - W tym roku to właśnie obecność tych znamienitych postaci na miejskich „witaczach” będzie przypominać mieszkańcom oraz gościom naszego miasta o ich związkach z Ostrowem Wielkopolskim, ich bogatych życiorysach i tym, co wnieśli swoją działalnością do naszej kultury. Tegoroczna kampania promocyjna wiąże się niewątpliwie z dużymi walorami edukacyjnymi i historycznymi, które stanowią o tożsamości każdej wspólnoty samorządowej. Liczę na to, że po raz kolejny będzie rozsławiała Ostrów Wielkopolski, a jednocześnie stanowić będzie wyraz naszej pamięci i docenienia osób, które są jej tegorocznymi bohaterami – dodała prezydent. Autorem projektu tegorocznej kampanii jest podobnie, jak w latach ubiegłych, artysta plastyk Piotr Łopatka. Z kolei rysunki literatów wykonał artysta Szymon Wasielak. Prezentacji literatów dokonał Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe