Ostrów: Powstanie projekt modernizacji schroniska

  • 09.06.2020, 15:47
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Powstanie projekt modernizacji schroniska
Więcej zieleni, więcej miejsca dla czworonogów i odnowione pomieszczenia – to wszystko znajdzie się w projekcie modernizacji Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

We wtorek, 9 czerwca 2020 roku, w ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisano umowę na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej, wraz z uzyskaniem wymaganych pozwoleń, na potrzeby wykonania przebudowy, nadbudowy i rozbudowy budynku schroniska dla bezdomnych zwierząt. 
Spośród sześciu ofert, które złożono w przetargu, wybrano najkorzystniejszą – Biura Projektowego Jakuba Urbaniaka z Lubonia. Koszt dokumentacji wyniesie 109.716 złotych, a jej efekty poznamy jeszcze w tym roku. Firma projektowała wcześniej schronisko w Koninie.

Projekt ma uwzględniać nadbudowę budynku o pierwsze piętro, na którym zlokalizowane zostaną pomieszczenia administracyjne oraz socjalno - higieniczne, przebudowę budynku związaną z nowym rozmieszczeniem pomieszczeń na parterze przy uwzględnieniu większej ilości boksów dla psów z podziałem na szpital i kwarantannę.
- Projektant wydzieli także specjalne pomieszczenie dla kotów oraz miejsce na gabinet do przeprowadzania zabiegów, przyjęcie czworonogów, pomieszczenia do mycia zwierząt oraz innych miejsc koniecznych do funkcjonowania schroniska – wylicza Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.
Ponadto budynek ma zostać rozbudowany o pomieszczenia konieczne do magazynowania i przygotowania karmy, magazynowania leków oraz pomieszczenie z komorą chłodniczą.
- Projekt zawierać ma także zagospodarowanie terenu schroniska zielenią oraz placem zabawowo-sprawnościowym dla psów – dodaje wiceprezydent.
Dodatkowo budynek ma zostać zmodernizowany poprzez wykonanie nowych tynków i okładzin wraz z wyminą instalacji elektrycznej oraz sanitarnej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej oraz wykonanie nowej elewacji budynku. Inwestycja ma objąć również wymianę systemu ogrzewania. Na dachu pierwszego piętra budynku ma zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Obiekt ma zostać także wyposażony w wentylację.
W ubiegłym roku w schronisku wymieniono 41 kojców dla psów na nowe, które znacznie poprawiły warunki przebywania zwierząt. Na terenie obiektu wykonane zostało także odwodnienie sanitarne i deszczowe. Całkowity koszt tych prac sięgnął 201 182 złotych.
Do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim każdego roku trafia kilkaset czworonogów. W kulminacyjnych momentach jest ich ponad 200.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe