Powiat Ostrowski: Radni kupili pościele dla DPS

  • 09.06.2020, 07:34
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Radni kupili pościele dla DPS
Pościele, prześcieradła i ręczniki, w sumie 120 kompletów przekazali radni powiatowi do Domu Pomocy Społecznej w Psarach.

Od 7 kwietnia 2020 roku DPS dotknięty został pierwszym zachorowaniem na koronawirusa. W sumie zarażonych zostały 34 osoby z pracowników i personelu. Wraz z problemami związanymi z chorobą i objęciem placówki kwarantanną rozpoczęły się różne spontaniczne akcje wsparcia przebywających w niej ludzi. Swoją cegiełkę chcieli również dołożyć radni. Przed jedną z sesji Rady Powiatu z apelem o zbiórkę zwrócili się przewodniczący Rady Powiatu i starosta ostrowski.
 - Postanowiliśmy, żeby nie kupować coś każdy osobno, tylko przekazać własne pieniądze i kupić coś razem. Potem okazało się, że są inne dowody wsparcia, współczucia, że zgłaszają się młodzi ludzie, którzy chcą oddać swój czas i poświęcenie, narażając swoje zdrowie – powiedziała radna Sylwia Nowicka.
Akcję pomocy poparli zgodnie wszyscy radni powiatowi. Ze swoich diet przekazali po 500 zł. Przyłączyła się także Skarbnik Powiatu. Dzięki temu zebrano całkiem pokaźną kwotę 14.000 zł.
- Po rozmowach z dyrektor DPS-u na temat tego, co jest najbardziej potrzebne ustaliliśmy, że będzie to 120 kompletów pościeli, prześcieradeł i ręczników. Jestem za to bardzo wdzięczny koleżankom i kolegom ze wszystkich klubów – powiedział Piotr Walkowski.
Swój dar radni przekazali na ręce dyrektora DPS Psary Mileny Przybylskiej. Obecni byli przedstawiciele wszystkich klubów: Piotr Walkowski, Sylwia Nowicka, Józef Wajs oraz Mirosław Nowacki. Nowa pościel przyda się na pewno tym bardziej, że w DPS Psary przebywa 160 pensjonariuszy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe