Ostrów: Łatwiej, szybciej i bezpieczniej – kolejna część ramy komunikacyjnej niemal gotowa

  • 08.06.2020, 19:54 (aktualizacja 14.06.2020, 10:18)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Łatwiej, szybciej i bezpieczniej – kolejna część ramy komunikacyjnej niemal gotowa
Ukończenie etapu północnej ramy komunikacyjnej Ostrowa Wielkopolskiego jest już bliskie.

To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w mieście w ostatnim czasie. Niemal 600 metrów nowej nawierzchni, od galerii Ostrovia w kierunku ośrodka Piaski – Szczygliczka, ma usprawnić komunikację między strategicznymi miejscami.
- Gotowa jest już także ścieżka rowerowa, chodniki oraz oświetlenie drogowe. Dla bezpieczeństwa na nawierzchni pojawiły się linie odblaskowe, które dodatkowo alarmują kierowców charakterystycznym dźwiękiem, gdy ci zbaczają autem z pasa jezdni  – informuje Marcin Wieruchowski , dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
Odcinek drogi od ulicy Kaliskiej do Grunwaldzkiej to etap ramy komunikacyjnej Ostrowa, która ostatecznie połączy ulicę Kaliską z Limanowskiego. Koszt całości to ponad 4,5 mln złotych. Na to zadanie ostrowski Urząd Miejski pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych Ministerstwa Infrastruktury w wysokości blisko 1,5 mln złotych.
Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo drogowe Drogbud Szablewski z Nowych Skalmierzyc oraz Firma Handlowo – Usługowa Wiktor z Latowic. Wartość trwających prac to 3 137 765,65 zł. Okres gwarancji na wykonane roboty drogowe to 7 lat.
- Już ta część, od ulicy Kaliskiej do Grunwaldzkiej, pozwoli na bezpośredni dostęp do ramy komunikacyjnej miasta mieszkańcom tej części Ostrowa. Ponadto ułatwi wyjazd z miasta w stronę Kalisza oraz dojazd do galerii - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe