Powiat Ostrowski: Umowa podpisana

  • 05.06.2020, 10:51
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Umowa podpisana
Wójt Gminy Piotr Kuroszczyk podpisał umowę z głównym wykonawcą budowy żłobka w Gorzycach Wielkich.

Przetarg wygrała firma z Ostrowa Wielkopolskiego. W sumie zgłosiło się 5 firm. Wybrano najbardziej korzystną ofertę.  Budowa żłobka kosztować będzie ponad 5 mln złotych. Dużą część tej kwoty stanowi dofinansowanie zewnętrzne. Samorząd z sukcesem sięgnął po środki unijne oraz rządowe. W sumie udało się otrzymać ponad 6 mln 300 tysięcy złotych. Ponad połowa tej kwoty, bo 3 mln 700 tys. złotych trafi na budowę. Pozostałe środki będą przeznaczone na pierwsze dwa lata utrzymania placówki.
- Stoimy przed ogromnym wyzwaniem. Do końca roku pozostało 7 miesięcy, w tym czasie ma powstać piękny, nowoczesny, spełniający najwyższe standardy obiekt. 1 czerwca,  w Poznaniu wspólnie z panią skarbnik Marią Olejniczak podpisaliśmy  umowę z minister rodziny Marleną Maląg i wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem na dofinansowanie budowy w ramach programu Maluch +. Tydzień wcześniej podobną umowę podpisaliśmy z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego na środki unijne. Każdej prowadzonej inwestycji w gminie bardzo skrupulatnie się przyglądam. Budowa żłobka ze względu na swój  krótki czas będzie mieć wysoki priorytet wśród gminnych inwestycji – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Powierzchnia żłobka wyniesie prawie 800 m2 . Budynek będzie parterowy. Wszystkie sale dziecięce usytuowane będą od strony  południowej. Każda z osobnym wyjściem na taras. Od strony północnej znajdą się pomieszczenia gospodarcze, kuchnia, stołówka, gabinety specjalistyczne i toalety. Dodatkowo powstanie miejsce do mycia wózków, archiwum, pokój dla matki karmiącej, kotłownia, wejście główne będzie od strony wschodniej.
Fot. UG Ostrów

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe