Koszykówka: Chcemy rozwijać klub i walczyć o najwyższe laury

  • 04.06.2020, 07:41 (aktualizacja 05.06.2020, 10:26)
  • Ryszard Binczak
Koszykówka: Chcemy rozwijać klub i walczyć o najwyższe laury
Rozmowa z Bartoszem Karasińskim, prezesem BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

* Sztab szkoleniowy BM Slam Stal skompletował. Pierwszym trenerem został Łukasz Majewski. Czy to oznacza, że klub postanowił postawić na młodego obiecującego trenera, który w minionym sezonie pokazał, że potrafi motywować koszykarzy do gry oraz wykrzesać z nich wszystko co najlepsze?
- Łukasz Majewski bardzo dobrze sprawdził się w roli trenera. To był jego debiutancki sezon. Przejmował zespół w trudnym położeniu. Potrafił to wszystko poukładać, co sprawiło, że z każdym kolejnym tygodniem prezentowaliśmy się coraz lepiej. Byliśmy w grze o play off, ale niestety koronawirus zatrzymał wszystko. Łukasz Majewski to bardzo obiecujący trener, który ma wiele ciekawych pomysłów. Stale też się rozwija. Już w październiku 2019 roku, w momencie, kiedy obejmował zespół wiedział, że to ma być praca długofalowa.

* Sytuacja spowodowana przez pandemię koronawirusa na pewno nie ułatwia budowy zespołu na nowy sezon. Czy udało się już przeprowadzić rozmowy ze sponsorami, by na tej podstawie przystąpić do budowy budżetu?
- Prowadzimy rozmowy z naszymi dotychczasowymi sponsorami. W większości są to pasjonaci koszykówki, którzy niesamowicie emocjonują się tym wszystkim, co związane jest z naszą ,,Stalówką”. To grupa świetnych osób i naszych zaufanych sponsorów. Ponadto, rozmawiamy z potencjalnie nowymi sponsorami. 

* Czy klub ma już chociaż wstępną listę graczy, których chciałby mieć w swoim składzie?
- Taka lista została stworzona przez trenera już kilka dobrych tygodni temu. Rozmawiamy z wieloma zawodnikami zarówno tymi krajowymi, jak i zagranicznymi. Okres transferowy to dynamiczny czas. Z jednej strony, trzeba przeanalizować wszystkie aspekty decydując się na zakontraktowanie danego gracza. Z drugiej strony, są momenty, kiedy wszystko zmienia się w bardzo szybkim tempie. Trener ma swoją koncepcję budowy drużyny.

* Czy klub jest już po rozmowach z miastem odnośnie sponsorowania drużyny?
- Miasto Ostrów Wielkopolski wraz z Grupą Kapitałową CRK oraz Zakładami Mięsnymi BM Kobylin, to nasi najwięksi sponsorzy i partnerzy. Rozmowy z władzami miasta są w toku. Od 2015 roku współpraca układa się bardzo dobrze. Dlatego wierzę, że nadal tak będzie. Nasz klub to doskonała wizytówka miasta na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jesteśmy klubem ostrowskim i jesteśmy z tego dumni, mogąc kontynuować ponad 70-letnie tradycje koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim.

* Czy drużyna BM Slam Stal będzie grała w nowej hali budowanej przez miasto? Czy w tej kwesti były już prowadzone rozmowy?
- Już jakiś czas temu deklarowaliśmy, że jesteśmy gotowi na występy w nowej hali, której budowa znajduje się teraz w ostatniej fazie. W tej sprawie również prowadzimy rozmowy z władzami miasta. Trzeba ustalić wiele szczegółów, które są niezbędne. Nie ulega wątpliwości, że powstanie hali miejskiej oraz rozbudowa hali K1 otwierają przed naszym klubem, ale również i przed miastem, wiele nowych możliwości. Jestem przekonany, że koszykówka w wykonaniu BM Slam Stal, która ma wielu kibiców, stanie się teraz jeszcze bardziej popularna w Ostrowie Wielkopolskim.

* Nowy sezon rozpoczyna się już 27 sierpnia. Czy to dobry termin dla BM Slam?
- Przedwczesne zakończenie poprzedniego sezonu powoduje, że wszyscy czujemy ogromny głód koszykówki. To dotyczy zarówno zawodników, trenerów, jak i kibiców oraz sponsorów. Nowy sezon rozpocznie się kilka tygodni wcześniej, niż to miało miejsce w poprzednich latach. Przygotowania naszego zespołu rozpoczną się około 20 lipca. Dla nas intensywny okres trwa już od kilku dobrych tygodni. Wszyscy pracujemy na pełnych obrotach, żeby nowy sezon przyniósł klubowi wiele dobrego. Nie można też zapominać o Akademii Koszykówki. Przed rokiem wdrożyliśmy w życie zupełnie nowy projekt, który daje świetne możliwości do rozwoju dla dzieci i młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim. Akademia cały czas się rozwija. Skupiamy w niej obecnie około 120 adeptów koszykówki. W nowym sezonie będziemy mieli osiem grup wiekowych.

* Od chwili powrotu drużyny BM Slam Stal do ekstraklasy, ostrowianie walczyli o najwyższe cele. Był brązowy medal, wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski. Apetyty kibiców zostały mocno rozbudzone. Jaki cel stawia prezes klubu przed zespołem w najbliższym sezonie?
- Przede wszystkim w tym momencie najważniejsze dla nas jest optymalne przygotowanie do nowego sezonu pod każdym względem, czyli sportowym, organizacyjnym, jak i finansowym. Za nami pięć lat gry w ekstraklasie. To był znakomity czas, który obfitował w rewelacyjne sukcesy. Wszyscy mamy kolejne plany i cele. Chcemy rozwijać klub i walczyć o najwyższe laury, jednak do realizacji tych założeń należy podchodzić stopniowo. Najważniejszy jest każdy następny mecz, a jak wiadomo, kolejne zwycięstwa doprowadzą nas do sukcesów.

Rozmawiał Ryszard Binczak
Fot. Rafał Jakubowicz

Ryszard Binczak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kibic
kibic 12.06.2020, 22:35
pitu pitu, zero konkretów

Pozostałe