Żużel: Juniorzy wracają do treningów na torze

  • 04.06.2020, 06:26
  • Ryszard Binczak
Żużel: Juniorzy wracają do treningów na torze
Ostrowski tor pomyślnie przeszedł weryfikację i teraz już tylko klub czeka na oficjalne potwierdzenie o przyznanie licencji toru. W momencie, kiedy to nastąpi, trener Mariusz Staszewski z juniorami rozpocznie zajęcia treningowe na torze.

Przed startem sezonu 2020 większość torów musiała przejść odbiór. Nie inaczej było w Ostrowie.  Weryfikacja przebiegła pomyślnie i lada dzień juniorzy Arged Malesa TŻ Ostrovia powinni wznowić treningi.
 – Na razie trenować będą tylko młodzieżowcy, bo oni potrzebują więcej jazdy przed sezonem. Palą się już do treningów, bo na motorach żużlowych siedzieli ostatnio prawie trzy miesiące temu. Na skutek pandemii koronawirusa nastąpiła przerwa porównywalna z „drugą zimą”. Owszem, zawodnicy biegami, mieli zajęcia ogólnorozwojowe, ale to nie to samo co jazda na torze żużlowym – wyjaśnia trener Mariusz Staszewski.
A kiedy na torze pojawią się seniorzy?
- Seniorów jeszcze nie ściągamy na treningi, bo i w zupełności wystarczą 2-3 tygodnie przed startem ligi. Do początku rozgrywek eWinner 1.Ligi pozostało jeszcze 5 tygodni – zaznacza trener drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia.
Treningi na ten moment odbywać się będą bez udziału publiczności. Szkolenie adeptów i juniorów sportu żużlowego dofinansowane jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, podobnie jak udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach o DM I ligi w sezonie 2020. MK
Fot. tzostrovia.pl

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe