Ostrów: Szansa na miejskie dotacje na społeczną rewitalizację

  • 02.06.2020, 07:16 (aktualizacja 04.06.2020, 11:08)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Szansa na miejskie dotacje na społeczną rewitalizację
Do 22 czerwca lokalne organizacje pozarządowe mogą składać oferty w pierwszym pilotażowym konkursie na społeczne inicjatywy rewitalizacyjne.

Miejskie dotacje dla NGO na zadania z zakresu rewitalizacji społecznej to kolejna - po Rewitalizacyjnym Budżecie Obywatelskim - nowość w Ostrowie Wielkopolskim.

- To kolejna przestrzeń na oddolne pomysły działań społecznych, integracyjnych, kulturalnych czy edukacyjnych w ostrowskim śródmieściu, szczególnie z wykorzystaniem odnowionej infrastruktury Ogródków Jordanowskich, Amfiteatru Miejskiego, ostrowskiego "deptaku", czy budynku Centrum Aktywności Lokalnej. Mam nadzieję, że będą one możliwe do realizacji już w II półroczu tego roku – wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

- Włączenie NGO to ważny krok na drodze bezpośredniego przejścia do społecznego wymiaru rewitalizacji. W wieloletnim procesie rewitalizacji chcemy skorzystać również z ich potencjału i aktywności – dodaje Mateusz Nycek, radny miejski i przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji.

Oferty w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych można składać do 22 czerwca. Inicjatywy mają być realizowane w okresie 1 sierpnia – 31 grudnia tego roku. Konkurs ofert z zakresu rewitalizacji społecznej to nowość w naszym mieście, dlatego zainteresowanym NGO-som wsparcia administracyjnego udziela @UMOstrow:

- Biuro ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej ( tel. 62 58 22 516 lub 62 58 22 510, email: [email protected])

- Pełnomocnik ds. Rewitalizacji Miasta w Wydziale Rozwoju Miasta (tel. 62 58 22 313, email: [email protected])

 

Ogłoszenie o konkursie:

http://bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/bip/chapter_176913.asp

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe