Zostań jurorem jury społecznego na 57. KST!!!

  • 01.02.2017, 23:06
  • Admin Admin
Zostań jurorem jury społecznego na 57. KST!!!
Obecność jury społecznego podczas Kaliskich Spotkań Teatralnych staje się powoli tradycją Festiwalu. Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu właśnie rozpoczyna nabór jurorów na 57. KST. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 13-21 maja 2017.

Szeroki odzew na nabory ogłaszane w roku 2015 i 2016 udowadnia, że jest w Kaliszu duża liczba wielbicieli teatru, którzy pragną w aktywny sposób włączyć się w dyskusję nad jego kształtem poprzez uczestnictwo w konkursowych obradach.

- Wierzymy, że i w tym roku nie zabraknie chętnych, aby - obok jury profesjonalnego - podjąć się wyzwania oceny i wyboru laureatów spośród programu konkursowego 57 KST" - mówi Weronika Szczawińska, kierowniczka artystyczna Teatru.

 

Zasady naboru do Jury Społecznego pozostają bez zmian: jurorem społecznym może zostać każda osoba pełnoletnia, która nie jest zawodowo związana z teatrem oraz nie była członkiem Jury Społecznego KST w latach poprzednich. Podobnie jak w zeszłym roku, jury społeczne obradować będzie w pięcioosobowym składzie. Do obowiązków wybranych osób będzie należało obejrzenie wszystkich spektakli konkursowych, udział w obradach oraz przyznanie nagrody jury społecznego.

 

Teatr zachęca do ponownego przesyłania swoich zgłoszeń także tych, którzy aplikowali do jury społecznego w latach ubiegłych, ale nie znaleźli się ostatecznie w jurorskich piątkach. Coroczny wybór jest nie lada wyzwaniem, a organizatorzy festiwalu starają się, aby obradująca piątka jurorów reprezentowała możliwie szerokie grono pokoleń i gustów wielbicieli teatru - wśród zgłoszeń w minionych latach wiele było takich, które nie zostały uwzględnione tylko z uwagi na limit miejsc.

Do 5 marca 2017 r. Teatr czeka na zgłoszenia zawierające krótką autoprezentację aplikującej osoby wraz z wyjaśnieniem, dlaczego chciałaby wziąć udział w pracach jury społecznego.

 

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres [email protected] Skład jury społecznego ogłoszony zostanie podczas Urodzin Bogusławskiego w dniach 24-26 marca 2017. Wszystkie informacje będą dostępne także na stronach internetowych: www.teatr.kalisz.pl oraz www.kaliskie.org.

 

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe