Powiat Ostrowski: Wyniki negatywne. Nauczyciele i pracownicy z gminnych przedszkoli zdrowi

  • 30.05.2020, 15:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wyniki negatywne. Nauczyciele i pracownicy z gminnych przedszkoli zdrowi
Wójt gminy Ostrów Piotr Kuroszczyk otrzymał zbiorcze wyniki na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badania trwały trzy dni.

W sumie przebadano 145 nauczycieli i pracowników obsługi z gminnych przedszkoli. Wszystkie wyniki są negatywne.
- Bardzo się cieszę, że wyniki na obecność koronawirusa są negatywne. Od najbliższego poniedziałku ponownie otwieramy przedszkola.
Chciałem spełnić wszelkie wymogi i standardy, tak by zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele czuli się bezpiecznie, stąd zorganizowanie badań.
Każdego dnia w Polsce są nowe przypadki zakażenia na COVID-19, dlatego gorąco apeluję do rodziców i pracowników, by dbali o bezpieczeństwo swoich dzieci, podopiecznych oraz swoje.
- Skrupulatnie przestrzegajcie reżimu sanitarnego - mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Badania diagnostyczne przeprowadzone zostały dla wszystkich nauczycieli i pracowników z gminnych przedszkoli. By sprawnie je wykonać, badania zorganizowano w trzech przedszkolach. Każdego dnia w innej części gminy - w przedszkolu w Gorzycach Wielkich (25.05.br), Lewkowie (26.05)  i Wtórku (27.05). Nauczyciele umówieni byli na konkretną godzinę, tak by uniknąć niepotrzebnych kolejek i tłoku. Wykonano badania droższą metodą, zgodną z zalecaniami WHO. Były to testy genetyczne metodą RT-PCR.
Koszt badania na koronawirusa wyniósł w sumie 41 470 złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe