Ostrów: Niebezpieczna prędkość

  • 29.05.2020, 08:19
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Niebezpieczna prędkość
Kolejni kierowcy zatrzymani przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Utrata dokumentu była związana z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Pomimo apeli o rozsądek za kierownicą oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.
W ciągu kilku ostatnich dni, podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci ostrowskiej drogówki ujawnili siedem kolejnych przypadków rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.
Rekordzista, 20-letni mieszkaniec Kalisza w miejscowości Wielowieś, gmina Sieroszewice miał na liczniku renault 119 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h.
Wobec kierowców, którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracili też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.
Tylko od początku roku, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali 89 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50km/h.
Apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze – to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną niebezpiecznych, a często tragicznych wypadków drogowych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe