Ostrów: Zakażona opiekunka w żłobku

  • 27.05.2020, 12:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zakażona opiekunka w żłobku
Opiekunka dzieci w niepublicznym żłobku w Ostrowie Wielkopolskim zakaziła się koronawirusem. W efekcie kwarantanną objęto ponad 60 osób.

Kobieta nie miała objawów świadczących o tym, że może być zakażona. Że jest chora, dowiedziała się po wzięciu udziału w badaniach w centrum pobrań wymazów test and go, który był uruchomiony w Ostrowie. Zanim otrzymała wynik, pracowała już żłobku, w którym wspólnie z innymi wychowawczyniami opiekowała się dziećmi.

- Gdy tylko okazało się, że opiekunka jest zakażona podjęliśmy decyzję o kwarantannie dzieci, ich rodziców, personelu i ich członków rodzin. W sumie są to 63 osoby – mówi Andrzej Biliński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie.

Wszystkie osoby będące na kwarantannie będą miały wykonane testy na obecność koronawirusa. Wymazy pobierane będą 7 dni po ostatnim kontakcie z osobą zakażoną, a ten, jak ustalili inspektorzy, miał miejsce w poniedziałek, 25 maja. Placówka, zgodnie z decyzją Sanepidu będzie poddana dezynfekcji.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe