Powiat Ostrowski: Trwają badania nauczycieli na obecność wirusa COVID19

  • 27.05.2020, 07:20
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Trwają badania nauczycieli na obecność wirusa COVID19
Prawie 150 nauczycieli przedszkoli na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski przejdzie badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badania rozpoczęły się w poniedziałek, 25 maja i trwać będą trzy dni, do środy włącznie.

Badania to efekt spotkania z dyrektorami placówek oświatowych, które odbyło się w połowie maja.
- Ponowne otwarcie placówek szkolnych i przedszkolnych od 1 czerwca w okresie pandemii zobowiązuje. Chciałem spełnić wszelkie wymogi i standardy, tak by zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele czuli się bezpiecznie. Dlatego podjąłem decyzje o przebadaniu wszystkich nauczycieli pracujących w gminnych przedszkolach. Wybrałem również droższe badania, są one zgodne z zalecaniami WHO. To testy genetyczne metodą RT-PCR.  Wyniki zbiorcze poznamy w piątek – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Badania diagnostyczne przeprowadzone zostaną w trzech placówkach: w przedszkolu w Gorzycach Wielkich, Lewkowie i Wtórku. Nauczyciele umówieni są na konkretną godzinę, tak by uniknąć niepotrzebnych kolejek i tłoku. Każdy przebadany nauczyciel  otrzyma wynik do domu, wcześniej poinformowany zostanie telefonicznie. W przypadku wyniku pozytywnego automatycznie zostaje powiadomiony Sanepid. Wójt gminy otrzyma wynik zbiorczy. Koszt badania na koronawirusa wyniesie w sumie 41 470 złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.
Przypomnijmy. Od 1 czerwca w gminie Ostrów Wielkopolski ponownie zostają uruchomione przedszkola i szkoły. Wszystko zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Liczba dzieci w przedszkolu będzie ograniczona. Pierwszeństwo będą mieli rodzice pracujący. W sumie w Gminie Ostrów Wielkopolski działa 14 przedszkoli, do których uczęszcza prawie tysiąc dzieci, w wieku od 3 do 6 lat.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe