Piłka ręczna: Brama do Superligi szeroko otwarta

  • 26.05.2020, 11:10 (aktualizacja 27.05.2020, 11:59)
  • Ryszard Binczak
Piłka ręczna: Brama do Superligi szeroko otwarta
Rozmowa z Pawłem Staszakiem, prezesem Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia.

* Od lat mówi się o Ostrovii, że jest klubem który potrafi bardzo dobrze pracować z młodzieżą. Efekty tej pracy są widoczne na każdym kroku, gdyż wychowankowie klubu grali albo nadal grają w reprezentacji Polski oraz w klubach występujących w PGNiG Superlidze.

- To prawda. Zawsze przykładaliśmy bardzo dużą wagę do pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki tej pracy u podstaw przez lata doczekaliśmy się wielu wspaniałych graczy. Oczywiście nie mogliśmy zatrzymać ich w drużynie występującej w pierwszej lidze, gdyż chcieli się rozwijać i podnosić swoje umiejętności. Klub nigdy jednak nie stawał swoim wychowankom na drodze do wielkiej sportowej kariery.

*Przed Ostrovią wielka szansa na grę w najwyższej klasie rozgrywek. Szczypiorniści wywalczyli pierwsze miejsce w swojej grupie pierwszej ligi i jeśli pokonają w barażach drużynę KPR Legionovo, to brama do Superligi zostanie dla nich otwarta na oścież. Co bardzo ważne, ten sukces to dzieło wychowanków klubu.

- Rzeczywiście kadra drużyny złożona jest z wychowanków, a średnia wieku to 22 lata. To bardzo młody, perspektywiczny zespół. Wierzę, że wielu z tych graczy w przyszłości pójdzie w ślady Marcina i Krzysztofa Lijewskich, Bartłomieja Jaszki, Marka Szpery czy Bartłomieja Tomczaka. Tyle tylko, że przed tymi młodymi piłkarzami otworzyła się szansa, by grać w Superlidze broniąc barw Ostrovii, a nie szukając swojego miejsca w innym klubie.

* Gra w gronie najlepszych to spore wyzwanie. Klub jednak nie zamierza poddawać się bez walki. Jak wyglądają obecnie przygotowania do rywalizacji barażowej z KPR Legionovo?

- Zawodnicy cały czas trenują właśnie z myślą o pojedynkach barażowych. W marcu i kwietniu ćwiczyli indywidualnie zgodnie z planami rozpisanymi dla nich przez sztab szkoleniowy. Z czasem pojawiły się zajęcia na terenie ośrodka Piaski Szczygliczka, a od 18 maja mają już zajęcia z piłką w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14.

* Do baraży nie zostało już wiele czasu?

- Baraże mają się odbyć prawdopodobnie w drugiej połowie czerwca. To będzie dwumecz. Jeszcze nie wiadomi, kto będzie gospodarzem pierwszego spotkania. Czekamy na decyzje władz ligi.

* W Superlidze budżet klubu musi wynosić minimum 2 miliony złotych. Czy prowadzone są już rozmowy z ewentualnymi sponsorami? Czy jest szansa na zebranie takiej kwoty?

- Rzeczywiście, wymagany budżet to 2 miliony złotych. Dla nas to ogromna kwota. Nie załamujemy jednak rąk. Cały czas prowadzimy rozmowy ze sponsorami i władzami miasta. Dziś trudno jednak zdradzać mi szczegóły tych rozmów, gdyż jeszcze nie wykonaliśmy najważniejszego zadania, czyli nie zapewniliśmy sobie awansu do Superligi. Jestem przekonany, że jeśli ten cel zrealizujemy, to całe środowisko związane ze szczypiorniakiem na tyle się zmobilizuje, że będziemy mogli po raz pierwszy w swojej historii zagrać w elicie.

* Klub ma przecież wielu sponsorów, którzy od lat są z nim na dobre i na złe.

- Mamy wielu sprawdzonych od lat sponsorów, którzy już wstępnie deklarują pomoc w przypadku awansu. Oczywiście tymi największymi jest miasto i Centrum Rozwoju Komunalnego. Dziękuję im za wspierane szczypiorniaka, ale dziękuję także tym wszystkim, którzy przekazują do klubu te znacznie mniejsze kwoty. Dla nas liczy się każda złotówka.

* O jedno klub nie musi się martwić. W przypadku awansu w Ostrowie jest hala, która spełnia wszelkie wymogi władz PGNiG Superligi. Czy przeprowadzono już rozmowy z miastem odnośnie gry w nowej Arenie Ostrów?

- Wstępne rozmowy na temat korzystania z hali były już prowadzone, gdyż Ostrovia chce korzystać z nowego obiektu. Gra w Superlidze na pewno spowoduje jeszcze większe zainteresowanie piłką ręczną w naszym mieście.

Rozmawiał Ryszard Binczak

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe