Powiat Ostrowski: Remont ginekologii nabiera tempa

  • 25.05.2020, 14:03 (aktualizacja 25.05.2020, 14:09)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Remont ginekologii nabiera tempa
Trwa generalny remont oddziału ginekologiczno-położniczego ostrowskiego szpitala. Po zakończeniu prac będzie to jeden najlepiej wyposażonych i posiadających najwyższe standardy pobytu oddział w regionie.

Inwestycja to zadanie finansowane z budżetu Powiatu Ostrowskiego. Umowę na nie podpisano 20 stycznia 2020 roku w Starostwie Powiatowym.

- Jesteśmy konsekwentni w unowocześnianiu szpitala, bo od 2010 roku na zakup sprzętu, remonty i inwestycje, z różnych źródeł przeznaczyliśmy ok.70 mln zł. To jest kwota, która robi wrażenie. Dziś łatwiej nam wymienić te oddziały, które pozostały do remontu. Szczególnie cieszę się, że mimo pandemii udaje się realizować zadanie, na które czekało wiele kobiet. Podziękowanie dla Dyrekcji szpitala, która musiała sprostać dodatkowym wymogom, aby bezpiecznie to zadanie realizować – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

Remont ginekologii był oczekiwany od dawna tym bardziej, że od kilku lat znajduje się ,,na podium’’ najlepiej ocenianych przez pacjentki oddziałów w Wielkopolsce. Wartość prac budowalnych oraz wyposażenia wyniesie ok. 3,2 miliona zł.

Dziękuję starostom, Radzie Powiatu i Zarządowi, że w tak trudnym budżetowo czasie udało się wyasygnować niebagatelną kwotę 3,2 mln na remont oddziału. Ta decyzja wpisuje się w realizowaną od lat strategię remontów i zakupu nowoczesnego sprzętu dla naszego szpitala’’ – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

Zarówno władze powiatu, dyrekcja, jak i kierownictwo oddziału nie ukrywają, że remont traktują jako dosłowną inwestycję w przyszłość. Jak wielokrotnie podkreślano ostrowski oddział przyciąga bardzo dużo pacjentek z całego regionu. A poprawa warunków powinna tę tendencję utrzymać. Rocznie w Ostrowie rodzi się ok. 2000 tys. dzieci.

Inwestycje ostatnich lat i rozwijanie bazy do leczenia dzieci dają rodzicom różnorodną ofertę leczniczą na miejscu, od oddziału neonatologicznego począwszy, poprzez ,,porodówkę’’, pediatrię, chirurgię dziecięcą i traumatologię po Wielkopolskie Centrum Oparzeń.

Ze względu na prace budowlane obecnie pacjentki zajmują część byłego oddziału neurologicznego.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe