Wielkopolska: Nowe domy dla seniorów

  • 20.05.2020, 11:16
  • Ryszard Binczak
Wielkopolska: Nowe domy dla seniorów
Trzcianka, Grodzisk Wielkopolski, Wijewo i Sośnie otrzymały dofinansowanie w ramach rządowego programu „Senior+".

To pierwsze samorządy, które w tej edycji programu podpisały wspólnie z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem  umowy na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów.
W tym roku do dyspozycji samorządów w całej Polsce jest aż 80 mln zł.  Z tej kwoty spora część została skierowana do Wielkopolski. -  Do dyspozycji wielkopolskich seniorów jest 5,3 mln, co pozwala nam stworzyć ponad 530 miejsc dla tych właśnie osób oraz dofinansować funkcjonowanie 1249 miejsc już istniejących – mówił wojewoda Łukasz Mikołajczyk.
Obecnie trwa postępowanie w ramach dodatkowego naboru ofert, w którym samorządy mogą ubiegać się o 16,5 mln zł środków na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów. Wnioski o dofinansowanie można składać do 21 maja br.
W roku 2020 w ramach programu dofinansowane zostało utworzenie w Wielkopolsce  19 nowych placówek (1 Dom Senior+ i 18 Klubów Senior +) oraz funkcjonowanie 51 istniejących placówek, zapewniających 1249 miejsc dla seniorów. W latach 2016 - 2020 do Wielkopolski trafiło łącznie 18,8 mln (od początku programu ponad 19 mln ).

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe