Powiat Ostrowski: Gminne przedszkola otwarte od 1 czerwca

  • 20.05.2020, 07:56
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gminne przedszkola otwarte od 1 czerwca
Tym samym, po prawie trzech miesiącach przerwy rodzice będą mogli przyprowadzić dziecko do placówki. Ale uwaga, liczba dzieci w przedszkolu będzie ograniczona. Wszystko zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Pierwszeństwo będą mieli rodzice pracujący. W sumie w Gminie Ostrów Wielkopolski działa 14 przedszkoli, do których uczęszcza prawie tysiąc dzieci, w wieku od 3 do 6 lat.

Decyzję o powrocie dzieci do przedszkola podjął wójt gminy Piotr Kuroszczyk. To efekt przeprowadzonej w gminie, na początku maja, anonimowej ankiety. 20% osób opowiedziało się w niej za otwarciem tego typu placówek.

- Do otwarcia przedszkoli przygotowujemy się bardzo starannie. Każdy nauczyciel oraz pracownik przedszkola zostanie poddany badaniu na obecność COVID -19. W sumie sfinansujemy ponad 100 takich badań. Chcemy mieć pewność, że z naszej strony dopełniliśmy wszystkie wymagania związane z ponownym uruchomieniem placówek od 1 czerwca – tłumaczy wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Wszystkie placówki zostały już wyposażone w płyny dezynfekcyjne. Zabawki, których nie można odkazić zostaną usunięte z sal lub odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi. W każdym przedszkolu wygospodarowane zostanie miejsce izolacji, do której trafi dziecko lub nauczyciel z ewentualnymi objawami choroby. Ważnym kryterium przyjęcia dzieci jest przestrzeń do zabawy. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali – to co najmniej 4m2 na jedno dziecko i każdego opiekuna.

Szczegółowe informacje na temat otwarcia przedszkoli zostały dziś przekazane dyrektorom placówek na specjalnym spotkaniu. Uczestniczyli w nim wszyscy dyrektorzy przedszkoli, władze gminy Ostrów Wielkopolski – wójt gminy Piotr Kuroszczyk, zastępca wójta Antoni Hadryś, sekretarz Zbigniew Dolata, skarbnik Maria Olejniczak, inspektor oświaty Rafał Szubert oraz Joanna Żywica z ostrowskiego Sanpeidu.

Teraz zostaną przygotowane szczegółowe wytyczne jak powinna wyglądać praca z dziećmi w okresie pandemii. Następnie dokument trafi do sanepidu i dalej do poszczególnych przedszkoli.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe