Powiat Ostrowski: W kontrze do wirusa

  • 18.05.2020, 07:37
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: W kontrze do wirusa
55 osób oddało krew w trakcie sobotniej akcji zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach przez tamtejszy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Warto Żyć dla Kogoś". Krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się tu pokwapili - to piękny gest w czasie epidemii - mówi Karol Talaga - jeden z organizatorów przedsięwzięcia. 
Jak zaznacza: ,,Podczas akcji zastosowano specjalne zasady bezpieczeństwa: uczestnicy musieli zachować odstęp w kolejce, był prowadzony z nimi wywiad w celu wykrycia ryzyka zakażenia, była też badana temperatura przy kwalifikacji dawców. Każdy z uczestników miał maseczkę, musiał też zdezynfekować ręce".
Na wyjazdowe ambulatorium zaadaptowano jedno z pomieszczeń GOK - na co dzień salę sesyjną rady gminy, którą to specjalnie przed akcją zdezynfekowano. Przedsięwzięcie koordynował dyrektor GOK Robert Kaczmarek, a akcji patronował Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu odnotowuje ostatnio spadek liczby dawców. Powodem jest sytuacja epidemiologiczna w kraju, w wyniku której wstrzymane są akcje wyjazdowe i promocyjne w szkołach, organizowane przez kaliską stację.
Placówka apeluje do honorowych dawców krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, właśnie o oddawanie krwi. TW

Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe