Ostrów: Uczczono setną rocznicę urodzin Papieża Polaka.

  • 17.05.2020, 13:52
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uczczono setną rocznicę urodzin Papieża Polaka.
Dziś uroczystą mszą świętą i wiązankami kwiatów uczczono w Ostrowie setną rocznicę urodzin Papieża Polaka.

Św. Jan Paweł II to bardzo znacząca postać w historii XX wieku. Jako Honorowy Obywatel naszego Ostrowa ma wyjątkowe miejsce w pamięci ostrowian. Miasto, wraz z ostrowskimi instytucjami, przygotowało szereg wydarzeń i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych przybliżających bogaty dorobek papieża, które jednak - ze względu na wprowadzone obostrzenia, a także na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa mieszkańców - będą musiały odbyć się w bardzo ograniczonym zakresie. 
- Wierzę jednak, że ten wyjątkowy rok - rok 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka będzie okazją dla nas wszystkich do przemyślenia na nowo życia i nauczania Jana Pawła II, do przyjrzenia się jeszcze raz jego nauce, wartościom, temu, co proponował nam wszystkim - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.
Organizatorem dzisiejszych uroczystości był proboszcz parafii Konkatedralnej ks. Krzysztof Nojman.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe