Powiat Ostrowski: Rusza rozbudowa przedszkola w Sobótce

  • 16.05.2020, 08:26 (aktualizacja 19.05.2020, 07:40)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rusza rozbudowa przedszkola w Sobótce
To kolejna ważna inwestycja oświatowa w gminie Ostrów Wielkopolski.

Przypomnijmy. Trwa budowa nowego przedszkola w Topoli Małej oraz rozbudowa szkoły podstawowej w Wysocku Wielkim. Teraz przyszedł czas na Sobótkę. Inwestycja kosztować będzie prawie milion złotych i w całości finansowana będzie z budżetu gminy. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Koparki na placu budowy mają pojawić się na początku czerwca.

- Budynek, w którym mieści się przedszkole liczy już ponad 100 lat. Kilka lat temu zmienialiśmy na nim dach, remontowane były także wnętrza. Uważam, że jest w dobrym stanie. Jednak podstawowym problemem jest w nim klatka schodowa, która nie odpowiada dzisiejszym normom. Jest wąska i drewniana. Swoje zastrzeżenia wnosi straż pożarna, zdaniem której tego typu klatki schodowe nie spełniają norm bezpieczeństwa. W przedszkolu w Sobótce są dwa oddziały. Jedna sala znajduje się na parterze, druga na piętrze. Każdego dnia trzeba więc korzystać z klatki schodowej. – tłumaczy Piotr Kuroszczyk, wójt gminy.

Po analizie budowlanej okazało się, że właściwie niemożliwe jest przebudowanie schodów wewnątrz budynku, musiałyby one znaleźć się na zewnątrz. A to spory wydatek. Stąd decyzja o budowie zupełnie nowej sali. Po zakończeniu inwestycji będą dwie sale na parterze, obok siebie. Budowa zakończy się jeszcze w tym roku.

W ramach inwestycji do obecnego przedszkola, dobudowany zostanie parterowy budynek o powierzchni prawie 175 m2 .

- Prace prowadzić będziemy bardzo skrupulatnie, choćby ze względu na wiek obecnego przedszkola. Szczególną uwagę musimy zwrócić przy odkrywaniu starych konstrukcji. Na etapie prac być może wyjdą jakieś dodatkowe wzmocnienia, elementy żelbetowe. Wszystko na bieżąco ustalać będzie zarówno z kierownikiem jak i inspektorem budowy. – tłumaczy Grzegorz Osiewała, główny wykonawca inwestycji.

W nowym budynku znajdzie się nowoczesna i przestronna sala zabaw wraz z toaletą, szatnią i małym magazynem. Dodatkowo powstanie m.in.: gabinet dyrektora, intendenta, wózkownia oraz wiatrołap.

Przedszkole w Sobótce liczy 50 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe