Sukces uczniów „Ekonomika” w Olimpiadzie Statystycznej

  • 01.02.2017, 12:09
  • Admin Admin
Sukces uczniów „Ekonomika” w Olimpiadzie Statystycznej
Uczniowie ostrowskiego „Ekonomika” pokonali rywali i stanęli na podium. Zwycięzcą etapu okręgowego w województwie wielkopolskim został Kordian Śpigiel. Natomiast Paweł Poprawa zajął zaszczytne III miejsce. Zwycięzca olimpiady wraz z opiekunem merytorycznym – Danutą Bartosik w nagrodę pojadą na cztery dni do Brukseli.

W Urzędzie Statystycznym w Poznaniu odbył się II etap I Olimpiady Statystycznej (zawody okręgowe).

Organizatorami olimpiady były: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Patronat nad I Olimpiadą Statystyczną objęła Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej składały się z dwóch części – pisemnej i ustnej. Do części pisemnej przystąpiło 37 uczniów. Polegała ona na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu z 29 pytaniami. Do części ustnej, polegającej na przygotowaniu i wygłoszeniu wypowiedzi na jedno wylosowane przez uczestnika pytanie problemowe, przeszło 14 uczniów. Do zawodów okręgowych I Olimpiady Statystycznej zakwalifikowało się trzech uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim: Paweł Poprawa, Kordian Śpigiel, Katarzyna Majchrzak.

 

Etap centralny odbędzie się 29 marca 2017 roku w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu (cz. pisemna) i 19 kwietnia 2017 roku w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie (cz. ustna).

 

 

 

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe