Powiat Ostrowski: Rosną mury nowego przedszkola

  • 11.05.2020, 11:35
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rosną mury nowego przedszkola
Nie zwalniają tempa prace przy budowie nowego przedszkola w Topoli Małej.

Są już zamontowane okna, zaawansowane są prace wewnętrzne.
- Prace przebiegają bardzo dobrze, niewątpliwie pomogła nam w  tym łagodna zima, której właściwie nie było. W tej chwili tynkujemy ściany i wylewamy posadzki w środku placówki. W ciągu kilku dni rozpoczną się prace przy ocieplaniu budynku z zewnątrz. – mówi Zbigniew Zwierz, główny wykonawca inwestycji.
Ściany zewnętrzne będą w kolorze białym z zielonymi elementami dekoracyjnymi. Wnętrze przedszkola także utrzymane będzie w jasnych, pastelowych kolorach. Przedszkole będzie 3-oddziałowe. Sale zabaw dla dzieci znajdują się od strony wschodniej. Przy każdej z nich  będzie toaleta, szatnia i pomieszczenie gospodarcze. Nowoczesne zaplecze kuchenne wraz z przestronną stołówką pozwolą na przygotowywanie smacznych i zdrowych posiłków dla najmłodszych. Część szkolna i przedszkolna będzie połączona nowym korytarzem. Plac przed placówką będzie wyłożony kostką brukową.  Dach placówki wyłożony jest membraną PCV.  Budynek ogrzewany będzie gazem ziemnym.
Budowa nowego przedszkola kosztować będzie prawie 2 miliony 700 tysięcy złotych. Inwestycję w całości finansuje budżet gminy. W gminie Ostrów Wielkopolski wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat mogą korzystać z bezpłatnego, 10-godzinnego przedszkola.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe