Ostrów: Zmiana i kontynuacja w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym

  • 08.05.2020, 14:41 (aktualizacja 08.05.2020, 14:42)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zmiana i kontynuacja w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym
Na posiedzeniu w dniu 8 maja 2020 roku Rada Nadzorcza Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego z powodu przedłużających się absencji w wykonywaniu zadań i obowiązków odwołała z funkcji prezesa zarządu Jana Grześkowiaka.

Mając na względzie zapewnienie sprawnej realizacji codziennych, bieżących działań Spółki jak i skutecznego przeprowadzenia ważnych przedsięwzięć inwestycyjnych obowiązki prezesa powierzono dotychczasowemu członkowi zarządu i dyrektorowi technicznemu Mariuszowi Bolachowi. Funkcję drugiego członka zarządu OZC przejmie Wioleta Swora, pracownik spółki i dotychczasowy dyrektor finansowy. Zarówno Mariusz Bolach jak i Wioleta Swora zachowują również dotychczasowe zadania dyrektora technicznego i dyrektora finansowego.

Taki model zarządzania Ostrowskim Zakładem Ciepłowniczym przez doświadczonych członków zarządu o branżowych technicznych oraz ekonomicznych kompetencjach, we współpracy z merytorycznymi i zaangażowanymi pracownikami OZC, zapewnia konsekwentny rozwój programu dekarbonizacji miasta i odejścia od węglowych źródeł zasilania na rzecz innych źródeł ciepła i energii,
w tym przeprowadzenie procesu budowy systemu nowoczesnej kogeneracji gazowej, na co pozyskano ponad 7,5 mln złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ponadto finalizowane będą prace nad wdrożeniem nowego wieloletniego programu przyłączeniowego sieci cieplnej
w ostrowskim Śródmieściu.

Mariusz Bolach posiada niemal 20-letnie branżowe doświadczenie pracy w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym, od ponad 5 lat w roli dyrektora technicznego i członka zarządu.

Przejęcie przez niego obowiązków kierowania Ostrowskim Zakładem Ciepłowniczym wspólnie z doświadczonym pracownikiem spółki ds. ekonomiczno-finansowych oraz współudziale i zaangażowaniu wielu merytorycznych pracowników to kolejny krok na drodze ewolucji ostrowskiego sektora komunalnego w zmieniającej się rzeczywistości w ważnym i perspektywicznym obszarze miejskiego ciepłownictwa.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe