Ostrów: Ponad tona karmy dla kotów

  • 08.05.2020, 07:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ponad tona karmy dla kotów
Ostrowski Urząd Miejski przekazał Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami oraz Towarzystwu Przyjaciół Zwierząt „Bracia Mniejsi” ponad tonę karmy. Organizacje te zajmują się m.in. dokarmianiem bezdomnych kotów.

 W tegorocznym budżecie na ten cel przeznaczono 15 tysięcy złotych. Karma przekazywana jest dwa razy w roku.
- Zakup 1100 kilogramów karmy kosztował miejski samorząd 7200 zł. To pierwsza transza przekazana towarzystwom w tym roku. Drugą przekażemy jesienią tego roku. W ten sposób chcemy zadbać o koty wolnożyjące w naszym mieście. Zwierzęta te mają znaczny wpływ na ograniczenie w Ostrowie gryzoni – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.
Mokra i sucha karma (m.in. Purina One, Kitekat, Whiskas, TEO, Surricat) przeznaczona zostanie dla kotów dorosłych, kociąt i kotów sterylizowanych. Zakup został zrealizowany ze środków Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Karma została już przekazana Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami Oddział w Ostrowie Wielkopolskim oraz Towarzystwu Przyjaciół Zwierząt „Bracia Mniejsi” w Ostrowie Wielkopolskim, które współpracują z ostrowskim urzędem w dokarmianiu bezdomnych wolnożyjących kotów.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe