Ostrów: Ruszyła budowa tężni w Parku Miejskim

  • 07.05.2020, 12:30 (aktualizacja 07.05.2020, 13:25)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ruszyła budowa tężni w Parku Miejskim
Ruszyła budowa tężni w Parku Miejskim! Skorzystamy z niej już latem!

Wybudowane zostaną tu ciągi piesze, zamontowane będą stojaki na rowery, nasadzone zostaną rośliny, będą też elementy małej architektury. Dla bezpieczeństwa użytkowników oraz przeciw wandalom obiekt kontrolowany będzie przez kamery monitoringu.
Tężnie to konstrukcja z drewna wypełniona gałęziami brzozy, tarniny lub drzew iglastych. Pod nimi znajduje się basen z roztworem solnym. Wokół powstaje bogaty w sole i nasycony mikroelementami aerozol posiadający właściwości lecznicze. Tężnie są wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu m.in. chorób górnych dróg oddechowych, rozedmy płuc, nadciśnienia, zapalenia zatok i alergii.

- To jedna z tych inwestycji, które są w Ostrowie Wielkopolskim mocno oczekiwane. Skorzystamy z niej już latem! - zapewnia prezydent Beata Klimek.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe