Sport: Miotacze znowu w akcji. Zawodnicy UKS 12 wznowili treningi na rzutni

  • 06.05.2020, 11:32
  • Ryszard Binczak
Sport: Miotacze znowu w akcji. Zawodnicy UKS 12 wznowili treningi na rzutni…
Miotacze UKS 12 Kalisz wrócili do treningów w terenie. W poniedziałek odbyli zajęcia na rzutni dla kulomiotów na Stadionie Miejskim przy ulicy Łódzkiej.

Podobnie jak reprezentanci innych dyscyplin także kaliscy lekkoatleci zmuszeni byli trenować indywidualnie w warunkach domowych. Dla miotaczy to spore utrudnienie, nie pozwalające w pełni rozwijać sportowe umiejętności. Na szczęście podopieczni trenera Marcina Małeckiego mogą już wrócić do zajęć na przystosowanym do tego obiekcie, jakim jest rzutnia na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej. W poniedziałek odbyli pierwsze po długiej przerwie wspólne zajęcia.

– Od razu było widać kto podczas kwarantanny trenował i realizował plany treningowe – mówi trener Małecki. – W każdym razie wszyscy z radością wróciliśmy na rzutnię
i potrenowaliśmy. Oczywiście potrzebnych jest jeszcze kilka treningów, by ponownie przyzwyczaić się do wielkości koła i progu. Najważniejsze jest jednak to, że wróciło trochę normalności i w końcu możemy pchać na rzutni
.

Jak zapewnia trener Małecki wszystko przebiega zgodnie z rządowym rozporządzeniem,
z przestrzeganiem wytycznych dotyczących korzystania z obiektów otwartych w dobie trwającej pandemii. Zawodnicy trenują codziennie w maksymalnie sześcioosobowych grupach, każdy musi używać własnego sprzętu, ręcznika i ścierki do kuli czy dysku. Regularnie stosowane są też środki do dezynfekcji rąk.

Warto wspomnieć, że już podczas pierwszych wspólnych zajęć wysoką formę zaprezentował Piotr Goździewicz.

- Dzisiaj Piotr pchał blisko 20 metrów, co jest niesamowicie optymistyczne – mówił po treningu Marcin Małecki. –Trenujemy nadal i czekamy na informacje, co ze startami w tym sezonie, cały czas mając w pamięci nasz pomysł na zawody online. Trochę tylko nie rozumiem dlaczego tak dużo osób może wchodzić do sklepu, a na olbrzymim stadionie może przebywać nie więcej niż sześciu zawodników i trener.

www.kalisz.pl , fot. Marcin Małecki / teammiotaczykalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe