Piłka nożna: Młodzi piłkarze KKS-u znów trenują

  • 06.05.2020, 05:44
  • Ryszard Binczak
Piłka nożna: Młodzi piłkarze KKS-u znów trenują
Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią poszczególne kluby wznawiają treningi. W miniony poniedziałek do wspólnych zajęć wrócili młodzi piłkarze KKS-u Kalisz. Treningi odbywają się według ściśle określonych zasad i z zachowaniem najwyższych środków ostrożności.

Wprowadzony przez rząd kolejny etap zmniejszania obostrzeń, związanych z walką z pandemią dotyczy także organizacji zajęć i funkcjonowania obiektów sportowych. Oznacza to, że od 4 maja możliwe są ponownie treningi zespołowe i korzystanie w tym celu z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, w tym m.in. stadionów i boisk. Kaliski Klub Sportowy, skupiający w swoich strukturach kilkuset młodych adeptów futbolu, szybko zabrał się do pracy i po kilku dniach przygotowań, w miniony poniedziałek wznowił zajęcia dla grup młodzieżowych. Treningi odbywają się na kilku obiektach w mieście: dwóch boiskach przy ul. Granicznej – trawiastym, należącym do klubu i sztucznym, zarządzanym przez OSRiR (Orlik), na boisku przy Wale Matejki i bocznym boisku OSRiR-u przy ul. Łódzkiej oraz na Majkowskim Wembley i przy VII LO.

- Po tak długiej przerwie chętnych do udziału w zajęciach nie brakuje. Dołożyliśmy wszelkich starań, by umożliwić powrót do treningów wszystkim młodym piłkarzom. Opracowany został szczegółowy harmonogram zajęć uwzględniający wszystkie konieczne do spełnienia warunki zapewniające bezpieczeństwo uczestników – podkreśla Robert Trzęsała, prezes KKSu Kalisz.

Zgodnie z wytycznymi rządowego rozporządzenia umożliwiającego korzystanie ze sportowej infrastruktury treningi mogą odbywać się tylko w małych grupach. Zarówno wszyscy szkoleniowcy poszczególnych roczników jak i rodzice zostali poinstruowani co do sposobu organizacji treningów tak, by były one bezpieczne dla każdego z uczestników.

- Po zapoznaniu się z wytycznymi Ministra Zdrowia i Minister Sportu, opracowaliśmy schemat działań, który umożliwia organizację zajęć z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. W tym samym czasie na boisku może przebywać nie więcej niż sześciu zawodników oraz ich trener. Trening trwa 60 minut. Przed każdym treningiem, trener prowadzący informuje o zasadach bezpieczeństwa, a każdy rodzic zobowiązany był do podpisania oświadczenia o braku objawów jakiejkolwiek choroby dziecka i innych domowników w ostatnich dwóch tygodniach Każdy zawodnik musi używać maseczki do zasłaniania ust i nosa w drodze na trening i z treningu, a przed zajęciami ma obowiązek zdezynfekować ręce używając w tym celu płynu, który zapewniają zarządcy obiektów sportowych. Wejścia i wyjścia z obiektów odbywają się pojedynczo i z zachowaniem bezpiecznych odległości. Rodzice mają zakaz wchodzenia na obiekt sportowy - informuje Mikołaj Szymczak, koordynator ds. szkolenia Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz.

- Mamy nadzieję, że z upływem czasu epidemia zacznie ustępować i ograniczeń związanych z treningami będzie coraz mniej. Wierzę też, że bez problemu uda nam się przeprowadzić testy związane z naborem do klas piłkarskich w VII LO SMS Kalisz. Niestety nie dojdą do skutku wyjazdy naszej klubowej młodzieży na coroczne turnieje piłkarskie w niemieckim Hamm i Erfurcie oraz Łucku na Ukrainie, odwołane z powodu epidemii. Udział w rozgrywkach trzeba będzie odłożyć na przyszły rok – dodaje Robert Trzęsała.

www.kalisz.pl , fot. KKS Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe