Szachy: Internetowy szach mat. Kaliszanie najlepsi w turnieju online

  • 05.05.2020, 07:18
  • Ryszard Binczak
Szachy: Internetowy szach mat. Kaliszanie najlepsi w turnieju online
Reprezentacja Kaliskiego Towarzystwa Szachowego znakomicie spisała się w międzynarodowym turnieju internetowym ChessTeam Battle 2. Dziesięcioosobowy zespół zakończył rozgrywki na 1. miejscu.

Szalejący na świecie koronawirus daje się we znaki także szachistom. Odcięci od regularnych treningów i rywalizacji turniejowej w tradycyjnej formie, starają się wypełnić powstałą lukę z wykorzystaniem dobrodziejstw techniki, a ściślej mówiąc komputerów i Internetu. Okazuje się, że rozgrywki online mogą być równie ciekawe i emocjonujące co rywalizacja face to face. Międzynarodowy turniej klubowy ChessTeam Battle 2 rozgrywany był za pośrednictwem internetowego serwisu lichess.org, Zagrało w nim 10 zespołów. Oprócz drużyn z Wielkopolski do rywalizacji przystąpili też reprezentanci Niemiec, Włoch i Peru. Ekipa Kaliskiego Towarzystwa Szachowego wystąpiła w składzie: Jędrzej Adamczewski, Ewa Barwińska, Oskar Dixa, Mikołaj Drobniewski, Dmitry Geraschenko, Michał Grzegorski, Paweł Jędraszek, Szymon Klaska, Maciej Sroczyński i Weronika Wawrzyniak. Kaliszanie spisali się wyśmienicie. Z dorobkiem 105 punktów zakończyli rozgrywki na 1. miejscu.

www.kalisz.pl, fot. KTS Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe