Wielkopolska: Mobilne centrum testowe w Krotoszynie

  • 04.05.2020, 16:21
  • Ryszard Binczak
Wielkopolska: Mobilne centrum testowe w Krotoszynie
Na Placu Targowym w Krotoszynie uruchomiono dziś samochodowy punkt pobrań prób na obecność koronawirusa.

Osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 mogą bezpłatnie przebadać się po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną.
- Dzięki zaangażowaniu ministra obrony narodowej mogliśmy przygotować wspólny projekt z żołnierzami wojsk obrony terytorialnej, inspekcją sanitarną, samorządem Krotoszyna. Złożyłem wniosek do MON z uwagi na wysoki wskaźnik zakażeń w tym regionie i dziś mamy już efekty tych działań - mówił podczas otwarcia centrum wojewoda Łukasz Mikołajczyk.
Zainteresowanie jest spore, tylko na pierwszy dzień pracy mobilnego centrum zarejestrowano 100 zgłoszeń. Centrum będzie działać do środy. To pierwsze miejsce na mapie Wielkopolski, gdzie prowadzone są badania testowe przez WOT i inspekcję sanitarną. Osoby pragnące wykonać test na obecność koronawirusa mogą go uzyskać bez wysiadania z samochodu. Auto po pobraniu próby jest poddane dekontaminacji.
Po zakończeniu prac mobilnego laboratorium w Krotoszynie, w przyszłym tygodniu planowane jest jego otwarcie w Kaliszu. Od początku pandemii w Wielkopolsce wykonano ponad 30 tys. testów. 263 osoby w powiecie krotoszyńskim zostały zakażone koronawirusem. Wyzdrowiało 76 osób.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe