Ostrów: Areszt przekazał maseczki do DPS w Ostrowie

  • 28.04.2020, 07:35
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Areszt przekazał maseczki do DPS w Ostrowie
Areszt przekazał 800 maseczek dla Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie im. s. Marii Benodyny Koterbianki w ramach akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”

Maseczki, w ramach programu readaptacji „Akademia Taty i Wolontariusza” aresztanci szyją już drugi miesiąc. Materiał pozyskali od prywatnych sponsorów, w akcję zaangażowali się też mieszkańcy, przekazując swoje maszyny. Od początku areszt współpracuje w zakresie przekazywania maseczek ze Starostwem Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim, wychodząc z założenia, że organ ten będzie miał większe rozeznanie odnośnie tego, kto w danym momencie pomocy potrzebuje najbardziej. Takie podejście, poza wzmacnianiem współpracy z lokalną administracją, pozwoliło dyrekcji aresztu skupić się na pozyskaniu większej ilości maszyn i doskonaleniu metod produkcji. Dzięki temu obecnie aresztanci są w stanie wyprodukować około 2000 maseczek dziennie.

Są też instytucje, którym areszt postanowił przekazać maseczki bezpośrednio. To szpital w Ostrowie Wielkopolskim, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - Centrum Rehabilitacji w Górznie i Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie im. s. Marii Benodyny Koterbianki. 
- Zdajemy sobie sprawę, że w placówkach służby zdrowia i opieki maseczki są potrzebne natychmiast i w każdej ilości - powiedział dyrektor Aresztu, mjr Waldemar Zaremba.
 
Maseczki dyrektor Domu Opieki Społecznej Katarzynie Modrzyńskiej przekazał  mjr Waldemar Zaremba  dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. Areszt podarował 800 maseczek. 
- To nieocenione wsparcie, a same maseczki są porządnie wykonane - przyznała dyrektor DPSu. 
- W razie potrzeby, jesteśmy gotowi do dalszej pomocy - zadeklarował dyrektor Zaremba. MŁ
Fot. Michał Łuczkanin

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe