Sport: Kajakarki wróciły do kraju. Na powitanie kwarantanna

  • 27.04.2020, 14:13
  • Ryszard Binczak
Sport: Kajakarki wróciły do kraju. Na powitanie kwarantanna
Ponad miesiąc trwało zgrupowanie kadry polskich kajakarek w Portugalii. W minionym tygodniu zawodniczki, a wśród nich kaliszanki Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk, wróciły do kraju. Teraz muszą odbyć dwutygodniową kwarantannę.

Zgrupowanie w Portugalii podopieczne trenera Tomasza Kryka rozpoczęły z początkiem marca. Po około dwóch tygodniach ekipa zamierzała wrócić na kilka dni do kraju i po krótkiej przerwie ponownie zameldować się na Półwyspie Iberyjskim. Owe plany trzeba było jednak zweryfikować pod wpływem wprowadzonych w Polsce obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Mimo, iż wielu sportowców zdecydowało się wrócić do kraju, polskie kajakarki pozostały na zgrupowaniu, by w optymalnych warunkach kontynuować przygotowania do sezonu. W portugalskich ośrodkach treningowych spędziły w sumie ponad miesiąc ciężko pracując nad swoim sportowym rozwojem, dbając jednocześnie o zachowanie wszelkich niezbędnych środków ostrożności w zakresie ochrony przed rozprzestrzeniającą się chorobą.

Pobyt w Portugalii stanowił jeden z ważnych elementów przygotowań polskich kajakarek do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wprawdzie w obawie przed pandemią imprezę przełożono na przyszły rok (kajakarstwo: 2-7 sierpnia 2021), Polska nadal posiada pięć kwalifikacji uprawniających drużynę do startu we wszystkich czterech konkurencjach olimpijskich. Zważywszy na fakt, iż w tym sezonie wiele zaplanowanych wcześniej startów zostało bądź zostanie odwołanych, ciężka praca w ramach kilkutygodniowego zgrupowania na południu kontynentu powinna przełożyć się na szczytową formę zawodniczek w sezonie olimpijskim.

Po powrocie do kraju członkinie narodowej kadry, w tym również kaliszanki - Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk – zobowiązane są odbyć dwutygodniową kwarantannę. W tym czasie skupią się na treningach indywidualnych w domu. Później prawdopodobnie przeniosą się do jednego z Centralnych Ośrodków Sportu, które w ramach kolejnego etapu łagodzenia epidemicznych obostrzeń, w pierwszej kolejności mają być udostępnione reprezentantom kraju w dyscyplinach olimpijskich.

www.kalisz.pl , fot. Women's Polish Canoe Team

.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe