Piłka ręczna: KPR Ostrovia przed barażami. Wniosek licencyjny do PGNiG Superligi zostanie złożony

  • 26.04.2020, 14:44 (aktualizacja 27.04.2020, 11:38)
  • Ryszard Binczak
Piłka ręczna: KPR Ostrovia przed barażami. Wniosek licencyjny do PGNiG…
Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek w I lidze. A to oznacza, że piłkarze ręczni Ostrovii zakończyli sezon na pierwszym miejscu w grupie B.

Wygrana grupy B pierwszej ligi nie oznacza automatycznego awansu do PGNiG Superligi. Ochotę na grę w najwyższej klasie mają także zwycięzcy grupy A i C pierwszej ligi. Grupę A wygrała Nielba Wągrowiec, a grupę C KPR Legionowo. Władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce w porozumieniu z PGNiG zdecydowały, że o tym kto uzyska prawo awansu do Superligi zadecyduje turniej barażowy pomiędzy zwycięzcami grup A, B, C I ligi.

- Na dzisiaj wiemy tylko tyle, że mamy rozegrać turniej barażowy, który wyłoni zwycięzcę i da prawo uczestnictwa w rozgrywkach Superligi - relacjonuje Paweł Staszak prezes KPR Ostrovia. - Nie jest znany ani termin ani formuła tych zawodów barażowych. Nasi zawodnicy cały czas trenują, przygotowują się do tych zawodów. Nie są to oczywiście typowe treningi z piłką, ale raczej treningi indywidualne. Każdy zawodnik otrzymał swój indywidualny trening od trenera przygotowania motorycznego Mateusza Zwierza z NewReh. Na bieżąco są monitorowane postępy przez trenerów i myślę, że te zajęcia przyniosą doskonałe efekty.

Nie można wykluczyć, że nie będzie turnieju barażowego, a tylko dwumecz z KPR Legionowo. Nielba Wągrowiec prawdopodobnie nie wystąpi w turnieju, gdyż – jak można przeczytać na stronie klubu - ,, Zarząd MKS Nielba Wągrowiec sekcja piłki ręcznej po podsumowaniu prowadzących spotkań ze sponsorami oraz Urzędem Miasta stwierdza, że na dzień dzisiejszy sponsorzy oraz mecenasi sportu nie są w stanie ze względu na sytuację związaną z COVID-19 zdeklarować wystarczających środków ( 2 mln zł), które byłyby potrzebne do gry w Superlidze’’.

 

A czy Ostrovię stać na grę w do PGNiG Superlidze? W ostatnim czasie odbyło się spotkanie działaczy klubu z władzami miasta. Rozmawiano o planach na przyszły sezon rozgrywkowy.

- Jesteśmy po wstępnych rozmowach z władzami miasta i wspólnie ustaliliśmy, że jako klub miejski będziemy uczestniczyli w zawodach barażowych o prawo gry w Superlidze- mówi prezes Ostrovii. - Obecnie ze względu na walkę z pandemią nie padły jeszcze żadne konkretne obietnice ze strony miasta. Mamy przed sobą jeszcze bardzo trudne zawody barażowe. Wszystko wskazuje na to, że zespół Nielby Wągrowiec wycofał się z tych rozgrywek, więc prawdopodobnie o awans do Superligi zostanie rozegrany dwumecz pomiędzy KPR Ostrovia a zespołem z Legionowa. Jeśli nasz zespół wyszedłby zwycięsko z tego pojedynku wówczas podejmiemy kolejne rozmowy z władzami miasta. Należy nadmienić, że ruszył już proces licencyjny i do końca kwietnia należy złożyć wniosek do PGNiG Superligi. My oczywiście jako klub taki wniosek złożymy w terminie. Bardzo nas cieszy fakt, i to jest niezmiernie miłe, że do naszego klubu chcą wracać wychowankowie, którzy obecnie grają w innych klubach. Chciałbym w tym miejscu podziękować władzom miasta, władzom Grupy Kapitałowej CRK za wsparcie i dobrą wolę dla naszego klubu, w którym przecież grają praktycznie tylko nasi wychowankowie. Dziękuję również naszym sponsorom i mam nadzieję, że zostaną z nami na kolejny sezon.

BIN

Fot. KPR Ostrovia

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe