Ostrów: Pakiet pomocowy na targowiskach poszerzony

  • 24.04.2020, 14:18
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pakiet pomocowy na targowiskach poszerzony
W wyniku współpracy władz miasta, Centrum Rozwoju Komunalnego i spółki Targowiska Miejskie z przedstawicielami handlowców poszerzono pakiet pomocowy na ostrowskich targowiskach.

To efekt kompromisu między postulatami i oczekiwaniami handlujących a odpowiedzialnością spółki za funkcjonowanie całych obiektów miejskich targowisk, zarówno w tym trudnym czasie epidemii, jak i z myślą o ich przyszłości w perspektywie kolejnych miesięcy.
Już wcześniej Ostrowski Pakiet Pomocowy przewidywał, na wniosek przedsiębiorcy, odroczenie opłaty za wybrane usługi świadczone przez spółkę Targowiska Miejskie z możliwością rozłożenia na raty. Dodatkowo, w wyniku wspólnych prac z przedstawicielami handlowców nad rozszerzeniem dla nich wsparcia w okresie epidemii, pakiet pomocowy w zakresie sprzedaży detalicznej wyrobów tekstylnych, odzieży i obuwia na ostrowskich targowiskach przy ulicy Głogowskiej, Grabowskiej/Witosa  oraz zieleniakach przy ulicy Konopnickiej i Tomczeka został poszerzony.

Rozszerzenie pakietu pomocowego dedykowane jest branży tekstylno-odzieżowej najbardziej dotkniętej skutkami stanu epidemii na targowiskach. Wsparcie obejmuje:
1. Całkowite zwolnienie z czynszu i opłat rezerwacyjnych przedsiębiorców, którzy zawiesili działalność gospodarczą w CEIDG w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, jednak nie wcześniej niż od dnia zawieszenia,
2. Obniżenie czynszu za budynki stałe w wysokości od 20% do 50 % w zależności od spadku miesięcznych przychodów w stosunku do poziomu średniorocznego w 2019 roku na okres do 3 miesięcy od 1 kwietnia,
3. Obniżenie opłat za rezerwację miejsc handlowych  w wysokości od 20% do 50 % w zależności od spadku miesięcznych przychodów w stosunku do poziomu średniorocznego w 2019 roku na okres do 3 miesięcy od 1 kwietnia.
Ponadto, mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną i ułatwienie czynności sanitarnych, od 24 kwietnia wprowadza się bezpłatne korzystanie z toalet i szaletów dla wszystkich handlujących na targowisku przy ul. Głogowskiej.
Kolejnym elementem ułatwiającym działalność handlową jest obniżenie do 50 % opłat za postój pojazdów w miejscach handlowych od 24 kwietnia.
Spółka Targowiska Miejskie dokona również rekompensaty czynszów i opłat rezerwacyjnych branży tekstylno-odzieżowej za dni (od 14 do 25 marca), gdy targowisko pozostawało formalno-prawnie niedostępne dla tej branży.
Celem skorzystania z rozszerzonej pomocy handlowcy proszeni są o kontakt z Biurem Spółki Targowiska Miejskie przy ul. Targowej 1, tel. (62)735-33-71 ; mail: [email protected]

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe