×

Powiat Ostrowski: Projekt z Florianem

  • 20.04.2017, 01:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Projekt z Florianem
Ogłoszono nominacje do strażackich "Florianów". Wśród typowanych do tego tytułu jest jednostka OSP z Jankowa Przygodzkiego i jej projekt dotyczący szkoleń z pierwszej pomocy. Spośród 375 zgłoszeń z całego kraju do konkursu wybrano aż 57 różnych przedsięwzięć.
Ogólnopolski konkurs na najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów – "Floriany", był adresowany do ochotniczych straży pożarnych, które wspólnie z lokalnymi środowiskami realizują rozmaite inicjatywy oraz projekty służące mieszkańcom na terenie ich działania. Jak powiedział nam Tomasz Koczorowski - prezes OSP w Jankowie, tylko w minionym roku na zajęciach ze strażakami przeszkolono tam z tzw. pierwszej pomocy ponad 100 mieszkańców - przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców. Zwycięzców "Florianów" w poszczególnych kategoriach poznamy podczas Gali Finałowej połączonej z uroczystymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Strażaka, która odbędzie się 4 maja 2017 r. w Karolinie. W kapitule przyznającej nagrody zasiadają: prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Waldemar Pawlak, Generał brygadier w st. spocz. Wiesław Leśniakiewicz, wybitny kolarz - Czesław Lang, redaktor naczelna miesięcznika „Strażak” - Dorota Pardecka, prof. Artur Krajewski - malarz, rysownik, artysta multimedialny, nauczyciel akademicki, poeta i pisarz. Remiza w Jankowie funkcjonuje od 1927 r. W obecnym składzie zrzesza 20 ratowników mogących brać czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Ostatnie lata, to jej intensywny rozwój. Zgłoszenia do "Florianów" przyjmowano do 28 lutego 2017 r. Tomasz Wojtasik
Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe