Ostrów: 201 tysięcy złotych dla szpitali walczących z wirusem

  • 24.04.2020, 09:29
  • Ryszard Binczak
Ostrów: 201 tysięcy złotych dla szpitali walczących z wirusem
Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu, której Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski jest jednym z największych udziałowców, przekazała 201 tysięcy złotych na rzecz szpitali walczących z epidemią z terenu, na którym spółka funkcjonuje.

Oczywiście, wśród beneficjentów tej darowizny znalazł się także ostrowski szpital - wysokość tego wsparcia to 10 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej i sprzętu bezpośrednio wykorzystywanego do walki z wirusem.
- To wsparcie jest niezwykle ważne. Wszystkie dodatkowe środki ochrony dla naszych medyków zwiększają ich bezpieczeństwo. To czas ogromnej próby i poczucia współodpowiedzialności. Takie gesty zwiększają szansę na zwycięstwo w walce o naszą przyszłość - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Aktualnie Spółka współpracuje z 109 jednostkami samorządu terytorialnego, zlokalizowanymi na terenie 3 województw: wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Jednostki samorządu terytorialnego są jednocześnie wspólnikami Spółki i posiadają łącznie 100% udziałów w kapitale zakładowym. Ostrów Wielkopolski jest jednym z jej największych udziałowców.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe