Ostrów: Nowy sprzęt na „Jordankach”

  • 22.04.2020, 07:03
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowy sprzęt na „Jordankach”
Na ostrowskie „Jordanki” dotarły już nowe urządzenia. Trwa właśnie ich montaż.

To m.in. elementy siłowni zewnętrznej, placu zabaw, urządzenia przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.
- Bardzo zależało mi na tym, by to kultowe miejsce zabaw przełamywało bariery – zamiast obserwować rówieśników, dzieci niepełnosprawne będą się mogły razem z nimi bawić. Będzie tu także toaleta dostosowana do ich potrzeb – przekonuje prezydent Ostrowa.
„Jordanki” staną się miejscem wielopokoleniowym - kolorowe zjeżdżalnie i piaskownice dla najmłodszych, konstrukcje do zabawy, linarium oraz zestaw sprawnościowy dla starszych dzieci. Do dyspozycji będą też mieć boisko wielofunkcyjne, stół do ping – ponga, a także zestaw do wspinania.
Zazwyczaj dzieci bawią się tu pod czujnym okiem dorosłych. Można ich jednak będzie pilnować aktywnie. Z myślą o opiekunach powstaje siłownia zewnętrzna, a seniorzy będą mogli skorzystać ze strefy relaksu, w której znajda się m.in. stoły do gier.
- Kiedy już minie ten ciężki dla nas czas, zaprosimy wszystkich do wspólnej zabawy! Mam nadzieję, że będzie to już niebawem – dodaje Beata Klimek.
Koszt prac to blisko 1,8 mln zł. Uzyskane na ten cel dofinansowanie wyniosło blisko 1,4 mln zł.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe