Kalisz: 50 osób poszkodowanych. Sprawca fałszywego alarmu zatrzymany! [WIDEO]

  • 19.04.2017, 15:38 (aktualizacja 19.04.2017, 16:05)
  • Patrycja Pera
Kalisz: 50 osób poszkodowanych. Sprawca fałszywego alarmu zatrzymany! [WIDEO] KMP Kalisz
Zatrzymany 33-letni mężczyzna dla żartu postanowił wezwać służby ratownicze do poważnego wypadku drogowego. Żeby utrudnić pracę organom ścigania, użył telefonu bez karty SIM, który należał do kolegi. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Cała sytuacja zdarzyła się 3 kwietnia br. po godzinie 23:00 na numer alarmowy 112, zadzwonił mężczyzna i poinformował, że w miejscowości Morawin (gmina Ceków Kolonia) doszło do poważnego wypadku drogowego. Z relacji dzwoniącego wynikało, że autobus przewożący blisko 50 pasażerów zderzył się z pojazdem ciężarowym. Osoby ranne wymagały natychmiastowej pomocy. Informacja przekazana dyspozytorowi Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, została natychmiast przesłana do służb ratunkowych działających na terenie powiatu kaliskiego. Na miejsce oprócz policjantów zostali skierowani również funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz służby medyczne. 

 Policjanci skontrolowali nie tylko wskazany odcinek drogi wojewódzkiej nr 470 przebiegający przez miejscowość Morawin, ale sprawdzili całą trasę, aż do granic powiatu kaliskiego. Sprawdzili również najbliższą okolicę. Okazało się jednak, że do opisanego zdarzenia drogowego nie doszło, a dzwoniący wprowadził w błąd służby ratunkowe. Na szczęście, w tym samym czasie nie były one potrzebne w innej części powiatu.

Policjanci podjęli czynności, które miały ustalić dane osoby dzwoniącej. Sprawa była o tyle trudna, że mężczyzna dzwonił z telefonu, który nie posiadał karty SIM. Tym samym nie posiadał numeru abonenckiego. 

Po 15 dniach tj.  18 kwietnia (wtorek)  policja zatrzymała podejrzanego. Mężczyzna nie krył zdziwienia na widok policjantów, którzy zapukali do drzwi jego domu. Ponieważ od zdarzenia minęło już trochę czasu, myślał, że pozostanie bezkarny. 

33-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, gdzie usłyszał zarzut. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

fot. wideo: KMP Kalisz

 

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe