Ostrów: Drogowi piraci

  • 21.04.2020, 11:53
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Drogowi piraci
Niestety nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy Ruchu Drogowego. W weekend, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach działań grupy Speed, zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Policjanci grupy Speed na terenie gminy Raszków, zarejestrowali poczynania 34-latka, który kierował pojazdem marki VW Crafter. Przeprowadzony pomiar prędkośći wykazał, że mężczyzna w terenie zabudowanym pędził 137km/h.
Z prawem jazdy pożegnał się 41-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z wsi terenu gminy Raszków. Policyjny wideorejestrator wskazał, że kierujący samochodem osobowym marki Seat Altea przekroczył dopuszczalną prędkość o 73 km/h.
Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe