Powiat Ostrowski: W pakiecie ochronnym

  • 21.04.2020, 09:55
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: W pakiecie ochronnym
Pakiet dwóch maseczek wraz z instrukcją obsługi trafi wkrótce do każdego gospodarstwa domowego w gminie Przygodzice - zapowiedział wójt Krzysztof Rasiak.

- Maseczki nie tylko podniosą bezpieczeństwo naszych mieszkańców, ale także zapewnią większy komfort ich przebywania poza domem, gdy wyjście z domu okaże się koniecznością. "Proszę, by w tym trudnym dla nas wszystkich okresie dbać o siebie i swoich najbliższych - apeluje wójt.
12 marca w gminie Przygodzice uruchomiono budżetową rezerwę zarządzania kryzysowego na wydatki wynikające z potrzeby podjęcia niezbędnych działań związanych z zagrożeniem koronawirusem, w celach zapobiegania i przeciwdziałaniu tej pandemii. Gmina Przygodzice kupuje systematycznie środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne dla służb OSP i jednostek oraz urzędu gminy i GOPS-u.
Samorząd wsparł też kwotą 20 tys. zł szpital powiatowy w Ostrowie Wlkp. i 10 tys. zł Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.
Krzysztof Rasiak podkreśla, że 2,5 tys. maseczek trafiło przed świętami wielkanocnymi do mieszkańców Przygodzic dzięki oddolnej akcji "Maseczka dla każdego" zainicjowanej i koordynowanej przez tamtejszą radę sołecką. "Bardzo cenny prezent z życzeniami świątecznymi dla mieszkańców Sołectwa Przygodzice przygotowała Rada Sołecka z aktywnymi paniami z Przygodzic, które uszyły maseczki ochronne. Dziękowałem już sołtysowi, dziękuję za to teraz wspaniałym paniom, na które zawsze można liczyć, bo to one z ogromną chęcią podjęły temat pomocy. Wiem też, że maseczki szyją, kupują i kolportują także inne sołectwa, GOK i ludzie dobrej woli w całej gminie Przygodzice. Za wszystkie te jakże cenne inicjatywy jestem Wam wdzięczny".
Rząd zdecydował, że od czwartku, 16 kwietnia wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscu publicznym. Obowiązek będzie więc dotyczył wszystkich osób przemieszczających się po ulicach, a także przebywających w urzędach, sklepach, czy miejscach świadczenia usług. Obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych nie jest jednoznaczny z nakazem noszenia maseczek. Twarz można będzie przesłonić także szalikiem lub chustą.
Kolportaż maseczek nadzoruje urząd gminy. TW

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe