Ostrów: Miejsce czasowej izolacji dla osób bezdomnych

  • 21.04.2020, 08:48
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Miejsce czasowej izolacji dla osób bezdomnych
W Ostrowie Wielkopolskim zorganizowane zostały pomieszczenia, w których osoby bezdomne przechodzą 14-dniową izolację zanim będą mogły trafić do funkcjonujących schronisk. W ten sposób ograniczono ryzyko zarażenia tych, którzy obecnie się w placówkach znajdują.

W Ostrowie działają dwa schroniska dla osób bezdomnych – jedno, prowadzone przez Caritas Diecezji Kaliskiej, dla kobiet z dziećmi oraz drugie, prowadzone przez Towarzystwo św. Brata Alberta – przeznaczone dla mężczyzn. Zgodnie z zaleceniami Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Miasto Ostrów Wielkopolski uruchomiło miejsce, w którym bezdomni, którzy z placówek nie korzystają, a którzy chcieliby do nich trafić w czasie epidemii, odbywają bezpieczną izolację.
Obecnie z ostrowskich schronisk dla osób bezdomnych korzysta blisko 50 osób. Każdy kolejny podopieczny zwiększa ryzyko zarażenia – stąd konieczność ich czasowego odizolowania.  
Zdarza się, że osoby w kryzysie bezdomności nie mają ani środków do dezynfekcji, ani dostępu do bieżącej wody. Co niezwykle ważne w czasie epidemii, mają tu, poza wymienionymi, zapewnione również ubrania. Są też objęte całodobowym dozorem.
Wraz z miastem w organizację tego przedsięwzięcia zaangażował się Caritas Diecezji Kaliskiej, Towarzystwo św. Brata Alberta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe