Piłka nożna: Co dalej z piłkarską wiosną? Decyzja zapadnie na początku maja

  • 20.04.2020, 20:37 (aktualizacja 21.04.2020, 07:02)
  • Ryszard Binczak
Piłka nożna: Co dalej z piłkarską wiosną? Decyzja zapadnie na początku…
Najpóźniej do 11 maja ma zapaść decyzja co do sposobu kontynuowania lub zakończenia aktualnego sezonu w rozgrywkach piłkarskich III ligi i w klasach niższych. To ustalenia z wideokonferencji, w której uczestniczyli prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Mecze piłkarskie, podobnie jak rozgrywki i imprezy sportowe w innych dyscyplinach, zostały zawieszone ponad miesiąc temu. Niektóre związki podjęły już decyzje o zakończeniu obecnego sezonu. Branża futbolowa, zwłaszcza kluby piłkarskie z lig zarządzanych przez wojewódzkie związki piłki nożnej, czyli od trzeciej ligi w dół, nadal oczekują na wiążące ustalenia co do kontynuacji bądź zakończenia sezonu. W minioną środę z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem dyskutowali podczas specjalnej wideokonferencji prezesi poszczególnych WZPN-ów.

– Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski – czytamy w komunikacie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Prezesi ustalili, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia rozgrywek obecnego sezonu w trzeciej lidze i ligach niższych zapadnie najpóźniej do 11 maja. Wtedy też poznamy szczegóły dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020, czyli kwestie końcowych tabel, awansów i spadków. Zaznaczono też, że wypracowane stanowisko, po konsultacjach
z poszczególnymi klubami, będzie wspólne dla wszystkich wojewódzkich związków piłki nożnej, a następnie rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN.

Z niecierpliwością na ostateczne decyzje, podobnie jak kluby z całej Polski, oczekują też kaliski KKS i Prosna. Oba zespoły zajmują aktualnie miejsca na szczycie swoich rozgrywkowych tabel, odpowiednio w grupie drugiej III ligi i grupie trzeciej wielkopolskiej A-klasy.

www.kalisz.pl , fot. Kamil Płonka

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe