Resort Sprawiedliwości pomaga w walce koronawirusem

  • 19.04.2020, 13:56
  • Ryszard Binczak
Resort Sprawiedliwości pomaga w walce koronawirusem
Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji: Resort Sprawiedliwości Pomaga.

W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem.  Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom,  placówkom medycznym, DPS-om, część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych.
W poznańskim okręgu Służby Więziennej w pomoc zaangażowały się wszystkie jednostki penitencjarne, a na liście instytucji, które już wyposażyliśmy w wykonany w naszych zakładach karnych i aresztach śledczych sprzęt ochrony osobistej są, między innymi: Gmina Czerwonak, szpital w Szamotułach, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu, Szpital Powiatowy w Ostrowie Wielkopolskim, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, czy Stowarzyszenie "Dzieciaki Chojraki" przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. W te miejsca przekazaliśmy już tysiące maseczek, kombinezony ochronne i ochraniacze obuwia. Produkcja każdego dnia rośnie.
Produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje. „Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać” – mówią osadzeni. Ich zaangażowanie przekłada się na konkretnie liczby: niemal milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących. Przesyłamy do Państwa dyspozycji film zrealizowany w Zakładzie w Sieradzu, gdzie więźniowie szyją kombinezony dla służb medycznych i zachęcamy do śledzenia inicjatyw Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości opatrzonych hasztagiem #ResortSprawiedliwościPomaga

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe