Powiat Kaliski: Symboliczne drzewo Catalpa

  • 19.04.2017, 13:09
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Symboliczne drzewo Catalpa
18 kwietnia br. wsadzono drzewa Nikodema - chłopca pochodzącego z terenu naszej gminy, który urodził się z Zespołem Downa.
Drzewo Catalpa zostało przekazane na licytacje charytatywną przez Mariusza Małoburskiego, radnego Rady Miejskiej Gminy Opatówek. Licytacja została przeprowadzona w trakcie Koncertu Charytatywnego "Gramy dla Nikodema" organizowanego przez Fundację "Inicjatywa dla Opatówka". Nowym właścicielem drzewa został burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, który zapowiedział wówczas, że drzewo zostanie przekazane do wsadzenia w publicznym miejscu, aby symbolizowało rosnącego chłopca, który będzie rósł razem z drzewem. Na miejsce dla drzewa wyznaczono teren przy figurze św. Józefa obok stawów przy ul. Poniatowskiego w Opatówku. W posadzeniu drzewa udział wzięli: główny bohater - Nikodem wraz ze swoimi rodzicami Anną i Wojciechem oraz babcią, Sebastian Wardęcki burmistrz Gminy Opatówek, Mateusz Walczak prezes zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". Po tej części spotkania jej uczestnicy udali się do Urzędu Miejskiego, gdzie wyjątkowo radośnie bawił się Nikodem, zasiadając nawet w fotelu burmistrza. Prawidłowy rozwój dziecka jest możliwy dzięki ogromnej determinacji rodziców Nikodema, ale także dzięki wsparciu wielu ludzi dobrego serca. Warto przypomnieć, że w trakcie koncertu "Gramy dla Nikodema" zebrano ponad 5.300 zł.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe