Ostrów: Motorowerzysta miał pond 2 promile alkoholu

  • 14.04.2020, 09:12
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Motorowerzysta miał pond 2 promile alkoholu
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie motorowerzysta, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Posterunku Policji w Przygodzicach. 37-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach- pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.
Kolejny przykład na to, że policjanci ostrowskiej komendy angażując się w zadania związane z ograniczeniem epidemii koronawirusa, jednocześnie realizują bieżące zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Policjanci z Posterunku Policji w Przygodzicach zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierowca jednośladu odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policja apeluje  o rozwagę na drodze. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe