Kalisz: Ruszyła sprzedaż biletów na 57. Kaliskie Spotkania Teatralne

  • 19.04.2017, 11:16
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Ruszyła sprzedaż biletów na 57. Kaliskie Spotkania Teatralne
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na ogólnopolski festiwal teatralny – 57. Kaliskie Spotkania Teatralne. Liczba miejsc na wydarzenia jest ograniczona, warto więc jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu zagwarantować sobie miejsce na najgłośniejszych spektaklach ostatnich sezonów teatralnych. Wydarzenie odbędzie się od 13 do 21 maja w Kaliszu.
Kaliskie Spotkania Teatralne to najstarszy festiwal teatralny w kraju. Na tle przeglądów teatralnych wyróżnia go przede wszystkim wyjątkowa formuła, która na pierwszym miejscu stawia nowe kierunki i tendencje w sztuce aktorskiej. W programie wydarzenia znajdzie się 8 przedstawień konkursowych, 3 pozakonkursowe i 2 mistrzowskie. W bloku konkursowym publiczność festiwalowa będzie miała okazję obejrzeć najistotniejsze wydarzenia teatralne ostatnich dwóch sezonów. Spektakle będą oceniane przez jury profesjonalne oraz jury społeczne, złożone z kaliskich miłośników teatru wybranych w drodze rekrutacji. Spektakle mistrzowskie to prezentacje kreacji aktorskich najwybitniejszych nazwisk polskich scen. Tym razem wśród gwiazd znajdą się: Krzysztof Globisz, Jan Peszek oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. W ramach sekcji pozakonkursowej, która dopełnia spektrum prezentowanej na festiwalu twórczości aktorskiej, widzowie obejrzą przedstawienia „Jeden gest” z warszawskiego Teatru Nowego, „Hymn do miłości” z poznańskiego Teatru Polskiego oraz wymykający się gatunkowym podziałom spektakl „Welcome Home Boys” w wykonaniu popularnego kinoteatru Mumio. Sprzedaż biletów normalnych i ulgowych prowadzona będzie za pośrednictwem strony www.kaliskie.org/bilety, a także w kasach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Ceny są niewygórowane – za wstęp na poszczególne pokazy zapłacimy między 25 a 70 zł. W programie przewidziano także wydarzenia towarzyszące, jak koncerty, silent disco czy czytania performatywne, na które wstęp jest darmowy. Standardowa sprzedaż biletów nie obejmie spektaklu „Jeden gest”, który prezentowany będzie w ramach Dnia Teatru Publicznego, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Za udział w nim zapłacić trzeba będzie jedynie 500 gr. Wejściówki będą limitowane, a ich sprzedaż prowadzona będzie tylko stacjonarnie w Dzień Teatru Publicznego, czyli 13 maja.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe