Powiat Ostrowski: Maturę z języka niemieckiego ma już zaliczoną!

  • 10.04.2020, 10:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Maturę z języka niemieckiego ma już zaliczoną!
Pozytywna informacja trafiła do ucznia IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

Konrad Tetrzona został finalistą 43 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, w której wykazał się wysokimi umiejętnościami językowymi oraz obszerną wiedzą nt. krajów niemieckojęzycznych.
- Sukces jest ogromny biorąc pod uwagę, jakimi umiejętnościami i jaką wiedzą muszą się wykazać uczniowie na poszczególnych etapach olimpiady. Uczestnicy muszą biegle posługiwać się językiem niemieckim, zarówno w mowie jak i w piśmie, posiadać obszerną wiedzę dotyczącą literatury, historii oraz krajo- i kulturoznawstwa niemieckiego obszaru językowego. A przypomnę, że są to Niemcy, Austria, większa część Szwajcarii i Lichtenstein -  wyjaśnia nauczycielka Konrada, Małgorzata Jędroch.
Aby dostać się do ścisłego finału należało z części pisemnej otrzymać 95% punktów, następnie toczyć rozmowy z trzema komisjami, z których każda oceniała inny zakres tzn. znajomość literatury, historii i kultury oraz poziom językowy. Konkurs odbył się na UAM w Poznaniu, który razem z Wyższą Szkołą Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego jest organizatorem tych niemieckojęzycznych zmagań.
- W tym roku sytuacja jest wyjątkowa i nie odbędzie się oficjalne spotkanie i wręczenie nagród, ale potwierdzeniem wielkich umiejętności Konrada i wielkiego sukcesu będzie na pewno to, że jest on zwolniony z egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na obu poziomach, a na jego zaświadczeniu maturalnym pojawi się 100 % punktów – dodaje Małgorzata Jędroch.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe